Chesz kupić mieszkanie w Turcji? Nie będe pytać dlaczego, bo powodów pewnie tyle samo co i kupujących, zakładam jednak, że powód główny to miłość do Turcji 🙂
Przyjrzyjmy się więc procedurom, przez które należy przejść gdy chcesz kupić mieszkanie w Alanyi  za naszym pośrednictwem.
  1. Najpierw wybierasz oferty, które chciałbyś zobaczyć i wspólnie ustalamy termin wizyty.
  2. Rezerwujemy dla ciebie kilka dni pobytu na Riwierze (niezbędne minimum to 3-4 dni robocze), podczas których będziesz miał okazję przyjrzeć się bliżej nieruchomościom i upewnić, że podjęta decyzja jest tą właściwą.
  3. Następnie podpisujesz przygotowaną przez nas umowę kupna nieruchomości, którą tworzymy na podstawie ustaleń stron umowy.
  4. Czas na odwiedzenie turekciego Urzedu Skarbowego, gdzie występujemy z wnioskiem o nadanie ci numeru NIP-po 15 minutach jesteś juz zarejestrowany w tureckim systemie podatkowym, a że podatki od nieruchomości  mają stosunkowo niskie, to nie ma czym się przejmować 🙂
  5. Teraz czas na wizyte w notariacie i nadanie nam pełnomocnictwa , do załatwiania wszystkich biurokratycznych spraw zwiazanych z zakupem apartamentu w Alanyi.
  6. Idziemy na zakupy 🙂 Zabierzemy Cię na wyprawe po sklepach meblowych i ze sprzętem domowym, bo jakby nie było, nawet najpięknięszy widok z apartamentu nad morzem, nie wystarczy, żeby funkcjonować w danym mieszkaniu 🙂 Jeśli jednak czasu nie masz, to nic się nie martw, wybierzesz on line wyposażenie a my zatroszczymy sie by wszystko, co zamówisz  do twojego apartamentu, zostało odpowiednio zamontowane (rolety, lampy, meble, sprzęt agd itp). A jeśli nie masz ani czasu ani ochoty zajmować si wyposażaniem mieszkania to masz do wyboru opcję nr 3 tzn. SUNLIGHT ESTATE zajmie się wposażeniem twojego apartamentu od A do Z i nie musisz wogóle sie martwić czy kolor lamp będzie pasował do stylu wnętrza itp.  Nasza usługa wyposażenia wnętrza jest bezpłatna w ramach opieki posprzedażowej więc spokojnie moi drodzy:)
  7. Po 2-3 dniach od podpisania umowy jesteś pełnoprawnym  właścicielem nieruchomości w Alanyi, czyli  dostajesz oryginał wyciągu z księgi wieczystej tzw. TAPU
  8. A teraz cieszysz się wakacjami w swoim nowym apartamencie nad ciepłym morzem i możesz zapraszać rodzinę i znajomych na wakacje lub zacząć zarabiać na wakacyjnych wynajmach turystom, nad którymi nasza firma w oparciu o umowę o zarządzanie sprawuje pełną kontrolę i przesyła ci zyski na wskazane konto lub odbierasz należność w gotówce w trakcie wizyt w Alanyi. Jeśli jednak wychodzisz z założenia ,że nie chcesz płacić pośrednikowi prowizji to zawsze możesz sam podjąć się przejścia przez proces zakupu nieruchomości w Turcji.
  9. Pamiętaj jednak,że przy zakupie nowego mieszkania od dewelopera za naszą usługę płaci deweloper a nie Ty. 

To może Ci się spodobać

Czy mogę zostawić swoje auto w Turcji a sam wrócić samolotem?

Czy mogę zostawić swoje auto w Turcji a sam wrócić samolotem?

PYTANIE: Trafiłam na Pani stronę gdzie znalazłam informację dot. samochodów osobowych. Planujemy z mężem wizytę wakacyjną w Turcji prywatnym samochodem. Chciałam dopytać o pozostawienie samochodu na dłuższy okres. Wjazd do Turcji w maju, pozostawienie samochodu na...