To jedno z najczęściej zadawanych pytań, a odpowiedź na nie jest niezwykle prosta. Paszport, zdjęcie biometryczne i tyle. Tak. To jest tak proste.
Dopiero firma pośrednicząca w zakupie, stara się na podstawie Waszego paszportu, o turecki numer podatkowy, ale Wy jako osoba kupująca musicie jedynie posiadać aktualne zdjęcie oraz paszport.
Kolejnym często zadawanym pytaniem w tej kwestii, jest to, czy gdy już posiadacie nieruchomość w Turcji to jest to równoznaczne z posiadaniem pozwolenia na pobyt. Tutaj procedura jest nieco bardziej skomplikowana, a odpowiedź na pytanie brzmi: NIE.
Na podstawie wizy turystycznej, której ważność trwa 90 dni, możecie wnioskować o pozwolenie na pobyt (tzw. ikamet) , na rok, lub na 2 lata. Przedłużając taką procedurę, po 5 latach przysługuje Wam prawo, by ubiegać się o obywatelstwo tureckie. Oczywiście fakt posiadania przez Was nieruchomości w Turcji jest bardzo pomocny w całym procesie.
Podsumowując, oprócz pieniędzy, paszportu oraz aktualnego zdjęcia nie potrzebujecie specjalnych dokumentów, by zakupić nieruchomość w Turcji.

To może Ci się spodobać

Czy mogę zostawić swoje auto w Turcji a sam wrócić samolotem?

Czy mogę zostawić swoje auto w Turcji a sam wrócić samolotem?

PYTANIE: Trafiłam na Pani stronę gdzie znalazłam informację dot. samochodów osobowych. Planujemy z mężem wizytę wakacyjną w Turcji prywatnym samochodem. Chciałam dopytać o pozostawienie samochodu na dłuższy okres. Wjazd do Turcji w maju, pozostawienie samochodu na...